W Teheranie ponownie otworzono brytyjską ambasadę. W otwarciu uczestniczył minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Philip Hammond.
W Teheranie ponownie otworzono brytyjską ambasadę. W otwarciu uczestniczył minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Philip Hammond.
Wznowienie pracy ambasady było możliwe m.in. dzięki porozumieniu zawartego w lipcu ze światowymi mocarstwami ws. ograniczenia irańskiego programu nuklearnego.
W 2011 roku ambasada w Teheranie została zamknięta po gwałtownych protestach przeciwko sankcjom jakie nałożono wtedy na Iran.
Źródło: RUPTLY/x-news